خانه / مقالات / اولین نگاه / اولین نگاه به فیلم Atomic Blonde

اولین نگاه به فیلم Atomic Blonde

جنگ سرد و جاسوس بازی / چارلیز ترون این بار جاسوس خشن و بزن بهادر سینما میشود

برلین سال ۱۹۸۹، در بهبوه جنگ سرد و دیوارهِ بین آلمان شرقی و غربی، مامور جاسوس زنی با بازی چارلیز ترون از سوی MI6 مامور شده است تا لیستی از ماموران دوجانبه بین دو نیروهای شرقی و غربی را تهیه کند، اطلاعات تهیه شده از سوی این مامور، در بررسی‌های سازمان اطلاعات شوری یا ک.گ.ب بسیار مهم ارزیابی میشود و از این رو بدست آوردن این لیست در الویت کاری سازمان ک.گ.ب قرار میگیرد. چارلیز ترون در قالب نقش شخصیت “لورانی بروگتون”، همان جاسوس و MI6 معرفی میشود. که با ورود خود به آلمان شرقی، دردسر بسیار بزرگی را برای خود به وجود می‌آورد.

atomic.still.1بر اساس اطلاعات منتشر شده از سوی کارگردان فیلم، “دیوید لیتچ”، ترون در فیلم بلوند اتمی، بزن بهادری متفاوت و جدید است.

دیوید لیتچ که در پروژه سینمائی “جان ویک” نیز فعالیت داشته، گفته است که “فیلم بلوند اتمی ساخته‌ای در ژانر تریلر، اکشن جاسوسی متداول این روزهای سینما نخواهد یود و فیلم داستانی متفاوت تر از آثار حال حاضر و بسیار گیرایی را منعکس میکند. بر اساس گفته‌های کارگردان فیلم، “چارلیز ترون متفاوت‌ترین نقش خود را بازی کرده است، جایی که رئیس منطقه برلین سازمان MI6، با بازی “جمیز مک‌آوی” نیز به دنبال “لورانی” است و او را در مخمصه خاصی از اطلاعات بدست آمده قرار خواهد داد. لیتچ، همچنین از ارتباط شخصیت ایفا شده توسط “سوفیا بوئوتلا” در قالب “دالفین” نیز گفت؛ او تنها از او به عنوان، “ماموری که اطلاعات را نسبت به رئیس بخش MI6، به لورانی بروگتون” منتقل میکند” اکتفا کرد. (سوفیا بوئوتلا بیشتر برای بازی در فیلم “کینگزمن: سرویس مخفی” شناخته میشود) اگر فیلم بلوند اتمی را بر اساس رمان گرافیکی الهام گرفته شده خود، اثری با ریشه‌های جیمز باند معرفی کنیم، اشتباه نگفته‌ایم، چرا که در فیلم بلوند اتمی نیز فاکتورهای نسبتا مشابهی از این فرانچایز قدیمی دیده میشود، جایی که مامور جذاب MI6، این بار با ظاهر زنانه و با همکاری با سازمان اطلاعاتی و CIA به دنبال حقیقت ماجرای خود است. “جان گودمن” در این فیلم، نقش مامور سازمان CIA یا نماینده این سازمان در برلین را بر عهده خواهد داشت.

دیوید لیتچ متعقد است که فیلم بلوند اتمی در دسته فیلم‌های پانک-راک و جاسوسی آن زمان (سال‌های هشتاد) طبقه بندی میشود، چرا که به گفته لیتچ، خواننده معروف “دیوید بوئی” نیز قرار بود در فیلم بازی کند و حتی از سناریو نوشته شده برای شخصیت او که در سال‌های ۸۰ و مطابق با خط زمانی فیلم بوده است، کاملا راضی بوده ولی او در نهایت نتوانست از پس کار برآید و خود را به پروژه برساند. کارگردان فیلم “بلوند اتمی” اطلاعات بیشتری از فیلم خود داده و گفته است که نقش در نظر گرفته شده برای “بوئی” در قالب یک عالی رتبه سازمان MI6 بوده که در نهایت این امر محقق نشد.

atomic.still.2

در پایان باید خاطر نشان نمود که فیلم بلوند اتمی اثری متفاوت از دوران جنگ سرد است که چاریز ترون در نقش مامور جاسوس خشن و حرفه‌ای ظاهر میشود که حاوی اطلاعات و مدارک مهمی از ماموران دوجانبه غرب و شوری میباشد و با بدست آمدن این اطلاعات اکنون شخصیت اصلی وارد وضعیت خاصی شده است، البته بزن بهادری چارلیز ترون، اولین سابقه دوران بازیگری او به نظر نمیرسد، چرا که ترون در فیلم “ایان فلاکس” محصول سال ۲۰۰۵ توانسته بود، توانایی‌های خود را در زمینه مبارزه تن به تن و مبارزات فیزیکی به خوبی نشان دهد و تریلر جدید فیلم بلوند اتمی نیز از توانایی های جذاب و منجصر به فرد مامور جاسوس خشنی خبر میدهد که مشاهده آن با بازی چارلیز ترون میتواند جذابت‌های خود را داشته باشد.

اساس رشته و فیلمنامه فیلم بلوند اتمی بر اساس رمان گرافیکی “سردترین شهر” به قلم “آنتونی جانستون” میباشد. سوالی که اکثر منتقدین با آن به سراغ عوامل و سازندگان فیلم رفته‌اند آن است که آیا فیلم جدید دیوید لیتچ به عنوان کارگردان، در اثری تریلر، اکشن و جاسوسی موفق خواهد بود؟

نظر شما چیست؟

avatar
  Subscribe  
اشاره به موضوع