خانه / تحلیل و تفسیر / تحلیل سریال های تلویزیونی / تحلیل و بررسی دومین تریلر رسمی فصل هفتم سریال Game of Thrones

تحلیل و بررسی دومین تریلر رسمی فصل هفتم سریال Game of Thrones

“خون، آتش و سرما” و شاه شب نظارگر ویرانیِ بیشتر است

مدتی قبل در سایت و در پست گزارشی، جمع‌بندی از آخرین اخبار و حواشی فصل هفتم سریال «بازی تاج و تخت» را تهیه کردیم تا فراموش نشود، سریال مورد انتظار تابستان امسال، دیگر زمانی تا شروعش باقی نمانده، اما بی‌خبر از برنامه ویژه شبکه HBO جهت یادآوری و ایجاد هایپ بودیم. تریلر دوم فصل هفتم سریال «بازی تاج و تخت»، متمرکز شده بر اتفاقات اصلی، یعنی شمال است و برای آن دسته از مخاطبان سریال که به دنبال ماجراهای نایت کینگ و شاه شمال هستند، تریلری آسیب‌زا تعریف میشود، چرا که گذر زمان در بیست و پنج روزه باقی مانده، بسیار سخت و دشوار خواهد بود، به همین جهت، تریلر دومین سریال، چند کلاس بالاتر از تریلر اول میباشد. با فیلمجی همراه باشید تا نگاهی موشکافانه به لحظات مهم و به تصویر کشیده شده تریلر بیندازیم، تا بتوانیم از داستان فصل هفتم بیشتر اطلاعات کسب کنیم.

got.still.1

متن و تحلیل زیر، بخش‌هایی از خطوط احتمالی فصل هفتم سریال را لو میدهد!
در شمال یا جنوب نجنگ، در همه جا و در هر مکان با ذهنت بجنگ!

تریلر پس از لوگوی شبکه HBO با نمایی نزدیک از سانسا آغاز میشود که چهره‌ای بی‌روح و البته جدی دارد، سانسایی که بی‌شک با کشتن رمزی بولتون توسط سگ‌هایش، به شکلی ناخواسته، به بانوی سنگدل شمال تبدیل شده است و جا پای مادر خود، “کتلین” گذاشته است، اما موضوعی که سبب میشود تا این سکانس از تریلر، مهم باشد، صدای مرموزترین شخصیت سریال میباشد، شخصیتی که در تمام شش فصل در گوشه‌ای آتش را محیا میکرد و اجازه میداد تا دیگر خاندان‌ها در آن بسوزند و او تنها با شاهد ماجرا از دور و پیدا کردن فرصتی جهت نشستن بر روی تخت پادشاهی در هفت اقیلم بوده. در حالی که سانسا را با نمایی نزدیک از صورتش که در پشت او دختر باستانی و محل نیایش خاندان استارک میبینم، صدای بیلیش نیز در تریلر به گوش میرسد. اینکه او باید در همه جا بجنگ و هیچ موقعیتی برای او مکان امنی نیست، حتی زمانی که او در کنار برادر خود قرار گرفته است. بیلیش بی‌شک در این فصل، تاثیرات خود را بیشتر از قبل بر سانسا خواهد گذاشت چرا که بین او و برادرش لرد اسنو اخلافاتی به وجود خواهد آمد اما اینکه آیا سانسا نیز با شکل دادن چنین اختلافی سعی در گول زدن مردی همچون بیلیش را دارد، سوالی مهم و اساسی است ولی با این حال، تقابل گروه استارک و گروه اسنو در شمال و در قلب قدرت وینترفیل امری تازه و جدید است و این خود نشان میدهد که نبرد قدرت حتی در فصل‌های مهم و سرنوشت‌سازِ سریال که بوی سرما و نبرد بزرگ را به خود گرفته، تمامی ندارد.

بعد از سکانس سانسا استارک و صدای لرد بیلیش، به گیت یا دروازه‌های دیوار در شمال میرسیم که در تریلر اول نیز دیده بودیم ولی با توجه به سکانس بعد از دروازه، میتوان باز شدن این گیت را جهت عبور و ورود برن استارک به شمال هفت اقلیم دانست و اکنون او دیگر پشت دروازه‌ها نمیباشد، چرا که در سکانس بعدی، “میرا” را میبینیم که برن را بر روی تخت‌اش میکشد و سعی در عبور دادن او از گیت دارد. در هر حال، میرا بهترین دوست برن تا اینجای کار بوده و با توجه به اتفاقاتی که او و برن از پایان داستان یا پایان نسل بشری توسط نایت کینگ میدانند، تلاش آنها در جهت گسترش اطلاعات ستودنی است، این دو شخصیت اگرچه شمشیر بدست نشده‌اند و هیچ مرد شیشه‌ای را در سریال نکشته‌اند ولی در حد توان خودشان، در اراده و فعل خواستن، کمتر از جان اسنو نیستند، که شاید بیشتر شاه شمال، استوار باشند. در هر صورت “میرا” و “برن” هر دو شخصیت‌هایی بودند که حضور شاه شب را از نزیک لمس کرده‌اند و ترس حضور او را کاملا قابل درک میدانند. اکنون سوال اینجاست که برن با ورود به شمال، قصد دارد در کجا مستقر شود؟ آیا او اطلاعات چندساله خود را در اختیار شاه شمال قرار خواهد میدهد؟ آیا دو برادر که سال‌های سال از دیدار آنها میگذرد، با یکدیگر ملاقات خواهند کرد؟ با منتظر ماند و دید. پس از برن و میرا به سکانس جان اسنو، یکی از مورد انتظارترین شخصیت‌های این فصلِ سریال میرسیم. اسنو در لباس پشمی یا همان لباس انسان‌های آزاد در پشت دیوار دیده میشود و صورت و موهایش برفی یا یخ زده هستند و به نقطه‌ای خاص نظارگر است. این چهره و نوع خاص پوشش، خبر از ورود لرد اسنو به پشت دیوار و ملاقات با شاه شب جهت اثبات وجود وایت واکرها به دیگر خاندان‌های وستروس برای اتحاد در نبرد شب طولانی میباشد.

بعد از لباس پشمی،سرمای عجیب و خیره کننده شمال به نقطه داغ وستروس میرسیم، مردمی را میبینم که از میان آن‌ها “گارد سلطنتی” در حال عبور است اما نکته‌ای که سبب میشود تا این سکانس متفاوت به نظر برسد، آسمان آن است، که اصلا حال و روز خوشی ندارد. آسمان دود گرفته و تیره است، اگرچه هوا این نقطه از هفت اقلیم ابری جهت بارش باران نیست و این میتواند خبری مبنی بر احتمال حضور اژدهایان “دنریس تاگرین” در قلب سرزمین پادشاهی داشته باشد. در ادامه این سکانس، “ملکه سرسی” را میبینم که نگاهی مضطرب و پریشان میباشد، به نظر میرسد که داستان و برنامه‌یِ او طبق اصول و آن چیزی که میخواسته نبوده یا شخصیتی نامشخص بار دیگر او را به چالش کشیده است، اگرچه باید خاطر نشان شد، در این فصل سرسی با دو جبهه باید مبارزه کند، از سویی با “دنریس تاگرین و ارتشش” و از سوی دیگر با سیستم بانکداری براووس که خواهان بازپرداخت به موقع وام‌های دریافت شده توسط خاندان ملکه است، به همین جهت، شرایط در فصل هفتم برای ملکه سخت و دشوار میباشد.

پس از سکانس کوتاه و گذرایی از سرسی، به دیگر ملکه وستروس، “دنریس تاگرین” میرسم، در تریلر شاهد کشیده شدن دست‌های آخرین ملکه از نسل تاگرین‌ها، بر روی نقشه‌ای برجسته از اتاق فرمانروایی “دراگون استون” هستیم. بر روی نقشه مهره‌هایی به زمین افتاده‌اند و مهره‌هایی همچنان سر جایشان قرار دارند، این تصویر میتواند بیانی جدید از پیروزی‌های احتمالی دنریس بر خاندان لنیستر باشد و اینکه آیا این سکانس به قبل از فتح احتمالی کستلی راک مربوط است یا خیر، باید منتظر ماند و دید.

به ساحلی نه چندان مشخص در لوکشین اصلی میرسیم، که چند مرد در ساحل دیده میشوند. این تصویر چندان واضح و مشخص نیست، ولی میتواند به دو سکانس احتمالی از سریال اشاره داشته باشد، اولین احتمال مربوط به، قایق شاه شمال و سر داووس در دراگون استون است و دومین حدس، قایقی در سواحل جزایر آهنی! در ادامه به شخصیت انتقام‌جوی سریال میرسیم، “آریا استارک” در لباس شمالی‌ها دیده میشود که گویی به مکانی رسیده و در حال مشاهده‌یِ اتفاقی است، لباس آریا مشخص کننده حضور او در شمال میباشد ولی آیا او به وینترفیل روانه خواهد شد یا خیر، همچنان معین و مشخص نمیباشد.

got.still.9

مردی پشت به دوربین و رو به تلالو نور خورشید دیده میشود، این سکانس بی‌شک متعلق به “جیمی لنیستر” است، لباس او همچنان لنیستری است و بر اساس تحلیل تریلر اول این فصل، لباس برادر با خواهرش سرسی، ست نشده و او همچنان بر پوشیدن لباس خاندانش اصرار دارد. (جیمی از گارد پادشاهی مرخص شده است) مکانی که او احتمالا در تریلر حضور دارد، مشخص نیست و ممکن است در “هایگاردن” یا “شهر پادشاهان” باشد، از این تصویر و سکانس، چیزی بیشتر دریافت نمیشود ولی باید دانست که جیمی با پوشش لباس نظامی‌اش، وجود تفاوت عقیده‌هایی بین خود و ملکه‌اش را بیشتر از قبل دامنه زده و میزند. پس از نگاهی به جیمی لنیستر، تریلر به سراغ دو سکانس تکرای میرود، اولین آن مربوط به پیتر بیلیش است که در گوشه از اتاق و در تاریکی در حال خنده‌هایی حیله‌گرانه میباشد. که به نظر میرسد، نقشه‌اش نتیجه داده یا از کاری که انجام داده، راضی میباشد. در سکانس بعدی نیز، شخصی نامشخص را میبینم که در حال تیز کردن شمشیر خود میباشد. این شخص میتواند “اوبرا سند” باشد که اکنون به دنریس پیوسته و فضایی فمنیستی شکل را در ارتش بانوی تاگرین‌ها، بیشتر و قوی‌تر کرده. در حقیقت هم پیمانان دنریس در قدرت‌های فمنیستی سریال به شمار میروند، “بانو تایرل”، “اوبرا سند” و “یارا گریجوی”، که تمامی آنها به زیر پرچم دنریس تاگرین در آمده‌اند و اکنون جبهه خاندان تاگرین، بیش از پیش زنانه است.

صدها سال خانواده ما در برابر دشمن مشترکشان جنگیدند، با تمامی تفاوت‌هایی که بینشان بود و ما هم باید همین کار را انجام بدهیم اگر به دنبال زنده ماندن هستیم چون دشمن مشترکمان واقعی است و همیشه واقعی بوده!

پس از سکانس‌های تکراری، به دنریس میرسیم که در ساحل دراگون استون در حال قدم زدن است. از لباس او مشخص است که قدم زدن‌های او پس از بازپس گیری دراگون استون میباشد. در ادامه این سکانس، بار دیگر دنریس را میبینم که بیرق یا پرچم خاندان برایتون که متعلق به “استنیس براتیون” بوده را با تمامی انزجار به پایین میکشد که بیدون شک برای طرفداران خاندان برایتون، چنین سکانسی میتواند سخت و دردناک باشد. پس از کشیدن شدن بیرق برایتون، باز در دارگون استون میمانیم و نمایی دور از اژدهایان دنریس تاگرین را شاهد هستیم، که بسیار عظیم و البته این بار آزاد به نظر میرسند و در حال پرواز به سمت قلعه سنتی خاندان تاگرین میباشند. این نما میتواند یادآوری بازگشت کودک در آغوش مادرش باشد.

پس از نگاهی به دنریس و هم پیمانان احتمالی‌اش به “تیریون لنیستر”، مشاور ارشد دنریس میرسیم که در دراگون استون حضور دارد و به دریا یا اقیانوسِ رو به روی خود، نگاه میکند. این سکانس میتواند مربوط به حضور جان اسنو در دراگون استون و آگاهی تیریون از این اتفاق و دیدار احتمالی باشد. پس از تیریون لنیستر، نگاهی مجدد از تریلر اول داریم، جایی که چهره “تیون گریجوی” را ترسیده و متعجب میبینیم، از آنجایی که چهره او انعکاس نور آتش دیده میشود، به نظر میرسد، انفجاری بزرگ رو در روی او رخ داده که او را به تعجب و ترسانده است. تریلر همچنان در نبرد بین دو ملکه باقی مانده میماند و به “کرم خاکستری” رجوع میکند، کرم خاکستری با کلاه جنگی‌اش دیده میشود و سر خود را به نشانه تائید نمودن، تکان میدهد. احتمالا این سکانس مربوط به حمله تاگرین‌ها به قلب خاندان لنیستر در “کستلی راک” میباشد، میتوان حدس زد که تیم کرم خاکستری برنامه چیده‌اند تا مخفیانه وارد قلعه شوند، سپس با ورود این گروه، راه برای ارتش اصلی جهت حمله از گیت اصلی باز شود.

پس از نبردهای جنوب بار دیگر به شمال باز میگریدم، “برین” و “پادریکگ را در ردای شمالی‌ها میبینم که زیر بارش برف در حال مشاهده اتفاق یا شخصی هستند. این اتفاق میتواند، ملاقات‌های پی در پی و احتمالی، سانسا استارک و پیتر بیلیش باشد که اخطارهای برن به سانسا میتواند جهت سر عقل آمدن بانوی اول شمال، نسبت به رفتارهایش، کمک کننده باشد. در شما میمانیم ولی این بار به پشت دیوار میرویم و “سندرو گیلیان” را میبینم که در برف و سرمای شمال، عصبانی به نظر میرسد. احتمالا این سکانس مربوط به رو در رویی او به همراه جان اسنو در برابر ارتش شاه شب میباشد. در هر صورت، اتفاقی او را در حین نبرد آزرده خاطر کرده است و خشم او را به همراه داشته و شاید سندرو که یکی از بهترین مبارزان هفت اقلیم به شمار میرود، به دشواری نبردهای شمالی و آن سوی دیوار پی‌برده است، در هر حال نقش سندور گیلیان در دو فصل پیش رو پررنگ‌تر و بیشتر از قبل خواهد بود.

پس از دو سکانس مربوط به شمال، تریلر به جنوب بازمیگردد و یکی از سربازان آنسالید را نشان میدهد که در بدن او تیری فرو رفته و بر زمین افتاده است. اولین نکته قابل درک آن است که سربازان دنریس تماما ویرانگر و بدون تلفات نخواهند بود و او در هفت اقلیم، به نیرویی قوی و به فرماندهی احتمالی “جیمی لنیستر” برخورد است اما دومین نکته، بر اساس موقعیت کشته شدن سرباز سکانس میباشد. سرباز آنسالید بر روی زمینِ چمن مانندی افتاه است و بر سینه یا بدنش نیز، تیر نشسته است، بنابراین میتوان احتمال نبرد دنریس با لنیسترها در فضایی باز را داد که خارج از کستلی راک بوده و این سکانس احتمالا مربوط به آغاز نبرد و یورش تیرها از سوی ارتش لنیسترها میباشد. سکانس بعدی در راستای نبردی سخت و غیرقابل پیش بینی دو ملکه، میباشد که سربازانی با اسب‌های سفید که احتمالا دوتراکی‌ها هستند به سمت صف‌های منظم لنیسترها با سپرهایی از نماد خاندانشان حمله‌ور شده‌اند و البته به نظر میرسد که یورش دوتراکی‌ها نظم سربازان لنیستر را بهم خواهد زد و آنها بر لنیسترها غلبه خواهند کرد، که اگر غیر از این باشد، تعجب برانگیر است، چرا که دنریس ماهرترین مبارزان بر روی اسب را در اختیار دارد.

به دریا و نبرد دریایی سریال در راستای تعجب و ترس تیون گریجوی باز میگردیم، در این سکانس همه جا را، آتش فرا گرفته است و کشتی‌ها در حال سوختن هستند، اطراف کشتی و بر روی آب دریا، شعله‌های آتش دیده میشود. این نبرد میتواند یکی از جذاب‌ترین و سخت‌ترین در نوع خود باشد، جایی که تیون و یارا با عموی خود، “یورون گریجوی” رو به رو خواهند شد. احتمالی که نبرد دو نیروی دریایی را جذاب میکند، شیپور معروفی است که به وسیله آن میتوان اژدهایان را کنترل نمود و جالب است بدانید که این شیپور در اختیار یورون قرار دارد و شعله‌های آتش در این سکانس نیز میتواند مربوط به کنترل اژدهایان و تلفات وارد شده، کمی قبل از به صدا در آوردن شیپور بوده باشد. از نبرد دریایی به نبرد یا جنگ دو ملکه بار دیگر، پرش میزنیم. همانطور که میبینم، جیمی لنیستر و برن در پشت صف و خط تیرکمانداران قرار گرفته‌اند و سربازانی را میبینم که در حال رها نمودن تیرهای خود میباشند. این سکانس میتواند در ادامه کشته شدن و بر زمین افتادن سرباز آنسالید بر روی چمن باشد.

got.still.2

پس از رها شدن کمان‌ها به دستهِ کلاغ‌هایی میرسیم که در ابتدا در حال مشاهده‌ی شخص یا مکانی در حالِ پرواز هستند ولی به یک باره چشم کلاغ‌ها سفید میشود، سفید شدن چشم‌ کلاغ‌ها ناشی از نفوذ برن استارک در کالبد آنها میباشد و به نظر میرسد، برن در تلاش است تا اتفاقی را مشاهده کند. شاید این مشاهده در جهت مکان‌یابی و موقعیت فعلیِ شاه شب و ارتشش توسط برن باشد. پس از کلاغ‌ها و پرواز آنها به نمایی سرد و ترسناک از شاه شب میرسیم که به نظر میرسد به آسمان خیره میشود که شاید خیرگی شاه شب ناشی از پرواز دسته‌ای از کلاغ‌ها با چشمان سفید باشد یا شاید شاه شب در مسیر حرکت خود، جان اسنو و گروه کوچکش را دیده، در هر حال، چهره شاه شب نشان از آگاهی او نسبت به واقع میدهد. در ادامه چهره شاه شب، به نمای نزدیک دوربین از چشمان برن استارک میرسیم، به نظر میرسد این سکانس در ادامه دو سکانس قبلی و پرواز کلاغ‌ها بر فراز آسمان پشت دیوار باشد، البته این احتمال نیز وجود دارد که برن در حال ویژنی بر گذشته‌یِ رازآلود جان اسنو باشد اما این احتمال با توجه به دو سکانس قبلی تریلر، کمتر به نظر میرسد و در ادامه بار دیگر برن استارک را، بر روی ویلچری میبینم که در مقابل درختی دیده میشود. اگر درخت رو به روی او، همان درخت باستانی و نیایشی شمال باشد، احتمال بازگشت برن به وینترفیل بسیار زیاد است، همچنین این درخت میتواند همان جایی باشد که جان اسنو و دوستانش برای خواندن سوگند به عنوان نگهبانان دیوار حضور یافته بودند. در کنار برن نیز، به نظر “استاد ولکان” دیده میشود اما نکته‌ای که میتوان با قطعیت گفت، جایگاه امنِ برن در پشت دیوار است که این سکانس میتواند، موقعیتی جهت ویژنِ برن بر گذشته و سرگذشت عمه‌اش، “لیانا استارک” نیز باشد.

در شمال میمانیم و “بریک دانداریون” که توسط ملیساندرا نزد شاه شمال به عنوان “شاهزاده موعود” فرستاده میشود، را میبینم. نکته‌یِ خارق العاده این سکانس، آتش گرفتن شمشیر بریک به یکباره میباشد. به نظر میرسد که شمشیر او با حضور وایت واکرها همانند آبی شدن شمشیر فرودو بگینز در ارباب حلقه‌ها، عمل میکند. حضور بریک در سرمای تریلر، نشان از ملاقات حتمی شاه شب با جان اسنو دارد که در این گروه، سندور گیلیان نیز حاضر استو مهم‌ترین نکته در این نبرد، کارایی شمشیر بریک میباشد و باید دید که شمشیر او چگونه وایت واکرها را از پای در می‌آورد.

سکانس بعدی مربوط به کشتی‌هایی میباشد که با توجه به نبود سر اژدها در جلوی آنها، احتمالا متعلق به یورون گریجوی است که به سمت “خلیج بلک واتر” روانه شده است، اگر یورون و کشتی‌هایش، تحت ملاقات با سرسی در نظر گرفته شود، احتمال اتحداد یا وصلت این دو خاندان بیشتر میشود، چرا که سرسی با ازدواجِ با یورون گریجوی، میتواند به سربازان و نیروی بیشتری دست پیدا کند، اما مساله ازدواج سرسی، یکی از سخت‌ترین رخدادهای سریال خواهد بود، چرا که در سوی دیگر، جیمی، برادرش حضور دارد که همچنان عاشق او میباشد و ازدواج مجدد سرسی، میتواند سبب شکل‌گیری اختلافات بیشتری بین او و ملکه حال وستروس شود. در ادامه سربازان آنسالیدی را میبنیم که با آرایش خاص و منظمی، صف آرایی کرده‌اند، این سکانس میتواند مربوط به حمله تاگرین‌ها به کستلی راک باشد، همچنین در ادامه میبینم که سربازان آنسالید، از گیتی که احتمالا مربوط به قلعه لنیسترها میباشد، کستلی راک گذر میکنند، نکته سکانس، در باز شدن گیت توسط دیگر سربازان آنسالید میباشد و تئوری که کمی قبل‌تر و در سکانس “کرم خاکستری” گفته شده بود را تائید میکند، اینکه نیروهای تاگرین با سیستم خاصی وارد قلعه لنیسترها میشوند و از طرح یا پلنِ غافلگیری استفاده میکنند. پس از یورش سربازان دنریس به کستلی راک، خود او را میبینم، که به مکانی یا شخصی نامشخص خیره  شده است، این سکانس نکته خاصی را مشخص نمیکند و فقط میتوان به فتح دارگون استون و استقرار او در هفت اقیلم اشاره کرد.

got.still.3

پس از آرامشی بسیار کوتاه از دنریس و تریلر، به محفلی آتش گرفته دعوت میشویم و شخصیتی سوار بر اسب دیده میشود که در میان آتش و بیابان، با اسب خود در حال تاختن و حرکت رو به جلوست. این سکانس در ادامه سکانس جیمی قرار میگیرد که نیزه‌ای زیر بغل خود قرار داده و رو به سمت دشمن حرکت کمیکند و این در حالیست که او تنها دیده میشود و این سکانس حتما یادآور سوختن این شخصیتِ مثبت، در آتشِ خواسته‌هایِ خواهرش میباشد، همچنین این سکانس حس خاصی را در مخاطب تقویت میکند و سریال بار دیگر یادآوری سلحشوری‌هایِ، “جیمی لنیستر” میشود و سخت است که مخالفان او نیز، با دیدن این سکانس، از شجاعت او یادی نکنند. همچنان در نبرد دو ملکه باقی میمانیم و دوتراکی را میبینم که از میان شعله‌ها عبور میکند که بدون شک، مهارت این ارتش (دوتراکی‌ها) در اسبواری و حضورشان در جنگ، بینظیر است.

سکانس بعدی مربوط به آتش گرفتن کشتی و حضور مجدد تیون گریجوی میباشد. در این صحنهِ همه چیز در حال سوختن است و در ادامه، به سراغ صحنه آتشی از آسمان میرویم که احتمالا مربوط به اژدهایان دنریس میباشد، ولی آیا این اژدهایان در کنترل چه کسی میباشد، سوال بسیار مهمی است که سرنوشت دو نیروی مقابل هم قرار گرفته را مشخص میکند. در ادامه آتش و نبرد دریایی، چهره رایا و تیون گرجوی رو میبینم که با ظاهری خیس شده، در حال مشاهده اتفاقی در آسمان یا ارتفاعات بلند هستند، نور آتش نیز بر صورتشان انعکاس پیدا کرده، آیا تیون و خواهرش در مخمصه‌ای غیرقابل عبور قرار گرفته‌اند؟، چرا که چهره هر دو ترسیده و متعجب به نظر میرسد، آیا از قدرت اژدهایان دنریس که شبیه به آن را ندیده بودند، متعجب شده‌اند؟ باید منتظر ماند تا پاسخ سوال‌ها داده شود. حالا نوبت به دیوانه‌یِ جدید سریال، آقای “یورون گریجوی” میرسد. یورون در این سکانس، با تبری بسیار بزرگ در حال کشتن شخصی میباشد اما نکته سکانس در چهره هیولایی یورون است که به شکل وحشتناکی دست به کشتن شخصیت مقابل خود زده است. از آتش و نبرد شبانه‌یِ دریایی به شمال میرویم، رهبر کنونی وحشی‌ها یا انسان های آزاد، “تورموند” را میبینم که در حال مبارزه با شخصی است، این سکانس به قطع مربوط به مبارزه او با یکی از وایت واکر‌هاست، همچنین در این سکانس، تورموند تبر به دست دیده میشود.

اکنون نمایی بهتر از اژدهایان دنریس به همراه ارتش دوتراکی‌ها را، شاهد هستیم که در حال یورش به ارتش لنیسترها میباشند. در این سکانس بار دیگر، مهارت دوتراکی‌ها و حمله برق آسای آنها یادآوری میشود و البته اندازه بسیار عظیم اژدهای دنریس که با نمایی بسیار ترسناک، به مخاطب نشان داده میشود، در این صحنه، اندازه اژدهای دنریس، بیشترین شباهت را به اژدهایان باستانی از خاندان تاگرین دارد! در ادامه حمله دوتراکی‌ها به همراه یکی از اژدهایان دنریس، به سمت ارتش لنیستر یا صف منظم لنیسترها را شاهد هستیم، سربازانی که سپر به دست، آماده نبرد هستند و در پشت سربازان خط اول، مبارزان دیگری قرار دارند که نیزه‌های خود را به طرف ارتش مقابل خود گرفته‌اند، تنها نکته سکانس در صف‌های نه چندان وسیع و گسترده لنیسترها میباشد.

got.still.4

سکانس بعدی یکی از جذاب‌ترین صحنه‌های تریلر میباشد. در سکانس مربوطه، جان اسنو و بریک داندریک در کنار شخصی دیگر که پشت کرده است، بر روی صخره‌ای نسبتا بلند دیده میشوند که مورد هجوم وایت واکرها قرار گرفته‌اند. با توجه به لباس پشمی وایت واکر، احتمالا آنها همان انسان‌های آزادی هستند که در “نبرد هاردهوم” به صف دوستان شاه شب پیوستند. در این صجنه، جان اسنو در حال مشاهده ارتش مردگان است و در کنار او بریک با شمشیر آتشین‌اش دیده میشود. نحوه آرایش شاه شمال و گروهش، نشان میدهد که آنها بر روی صخره، محاصره شده‌اند یا اینکه انتظار حضور شاه شب و ارتشش را در این نقطه داشتند.

بعد از محاصره سخت، شاه شمال توسط وایت واکرها، اکنون به سکانسی دور از تمامی نبرد و هیاهوهای تریلر میرسیم. “میساندی” را در کنار “کرم خاکستری” میبینم که در نهایت نغمه عشق آنها، سبب در کنار هم قرار گرفتن این دو شده، آن هم در زمانی که جنگ در بدترین زمان، به اوج خود رسیده است. در ادامه‌یِ نمایشی از یاران دنریس تاگرین، به تیریون لنیستر میرسیم که نگاهی متعجب و ترسیده را از خود بروز میدهد که شاید این نگاه، مربوط به اژدهایان دنریس باشد، چرا که او همیشه از کنترل شدن اژدهایان ملکه تاگرین‌ها ترس داشته ولی این بار ترس در چهره او، بسیار گسترده و شدیدتر به نظر میرسد.

به سکانس بعدی میرسیم، شخصی که شمشیر به دست دارد و نور بر چهره او تابیده است و نمیتوانیم دقیقا بگویم که چه شخصیتی است اما مکان یا لوکیشنِ این صحنه به نظر، ویرانه‌های ایتالیا میباشد که بر اساس گفته‌ها و اطلاعات منتشر شده، این لوکیشن یکی از مکان‌های مهم فیلمبرداری در فصل هفتم بوده اما اگر بخواهیم شخص مورد نظر را حدس بزنیم، با توجه به هیکل، این شخص میتواند، “سندرو گیلیان” یا “هوند” باشد، البته این گفته تنها حدس میباشد.

از ویرانه‌های ایتالیا به سکانس در دراگون استون و حضور سر داووس و جان اسنو در این لوکشین میرسیم. جان اسنو لباس ویژه استارک‌ها را بر تن کرده و در این سکانس به نظر میرسد که داووس در حال صحبت یا مشاوره به جان اسنو میباشد. باید دید که آیا این صحنه مربوط به قبل از ملاقات جان اسنو با دنریس تاگرین است یا بعد از آن، اما چهره داووس در کنار جان اسنو، پرمشغله و سوال برانگیز به نظر میرسد که شاید پس از ملاقات با دنریس، این دو شخصیت در حال گفتگو با یکدیگر هستند. پس از صحنه دراگون استون، تریلر به ناگهان به شمال و وسط نبرد وایت واکرها با شخصتی نامشخص، پرش میکند. وایت واکرِ به نمایش گذاشته شده، شبیه و تا حدی، دقیقا همانی است که توسط جان اسنو و در نبرد هاردهوم کشته شده بود، اما به نظر میرسد که بار دیگر بازگشته و در حال مبارزه است، شخص رو در روی او نیز نامشخص میباشد.

اکنون پس از صحنه‌ای با آدرنالین بالا به شخصی میرسیم که به نظر شکست خورده است. او در کنار دریا و ساحل زانو زده و به افق خیره شده است. با توجه به حضور شخصی دیگر در نزدیکی قایق رویِ ساحل، که لباس سربازان جزایر آهنی را بر تن کرده است، شخص زانو زده و سقوط کرده، میتواند “تیون گریجوی” باشد که بعد از عکس العمل‌های عجیب و ترسناکش در طول تریلر، شکست خورده و پناه آورده به دراگون استون دیده میشود و اگر این چنین باشد، “یورون گریجویِ” دیوانه با قدرت بیشتری به نبرد خود ادامه میدهد و احتمال ملاقات او با سرسی و پیوند پادشاهی بین آنها بیشتر خواهد بود.

پس از سقوط و ناامیدی در تیون گریجوی، به تصویری دقیق از بزرگی و قدرت اژدهای دنریس میرسیم که خود او بر روی‌شان سوار شده است و نمای پشت سر هر دوی آنها نیز قلعه‌ای را نشان میدهد که با قطعیت دراگون استون میباشد. این سکانس میتواند با ورود یک ناشناس به ساحل تاگرین‌ها همراه باشد. نکته مهم این سکانس، بزرگی اژدهای دنریس میباشد که دوربین تا مرز نشان دادن دندان‌هایش پیش میرود.

got.still.6

وقتی که برف میبارد و باد سفید میوزد، گرگ‌های تنها میمیرند اما گله گرگ‌ها زنده میمانند!

تریلر در پایان به دو سکانس از نبرد شاه شمال و نایت کینگ تمرکز میشود. در اولین سکانس، شخصی را سوار بر اسب میبینم که در حال فرار از میدان نبرد است، اگر اطلاعات منتشر شده در خصوص فصل هفتم درست باشد. این شخص باید جان اسنو باشد که سوار بر اسب عمویش، “بنجن” شده که اکنون او را با نام، “کولدهند” میشناسیم. آخرین سکانس از تریلر، مربوط به کمی قبل‌ از سوار شدن جان اسنو بر اسب و فرار او از میدان مواجه با شاه شب میباشد. در این صحنه، جان اسنو را میبینم که با یک ضربه شمشیر، یکی از مردگان یا وایت‌ها را میکشد و سپس خود را در برابر ارتش مردگان یا وایت واکرها تنها میبیند. این سکانس دقیقا در اپیزود نهم فصل ششم و “نبرد حرامزداگان” تصویرسازی شده بود که در آنجا جان اسنو با اُفتادن از اسبش، خود را تنها در مقابل ارتش سواره نظام رمزی بولتون دیده بود. البته هر دو سکانس ارجاعی از تنهایی و مبارزه آخرین منجی در برابر شرارت یا باطل میباشد. اولین بار این تصویرسازی توسط “پیتر جکسون” و در فیلم «ارباب حلقه‌ها: بازگشت پادشاه» و در خصوصِ شخصیتِ، “آراگورن” صورت گرفت بود، جایی که جکسون سعی نمود تا آراگورن را به عنوان آخرین پادشاه از نسل انسان‌ها یا تنها امید در برابر شرارت نشان دهد. جان اسنو نیز در این سکانس تنها در برابر ارتشی از شرارت دیده میشود و شاید این جمله مناسب سکانس تیره و تار دومین تریلر فصل هفتم باشد؛

“در نهایت، مردانی تنها در برابر شرارت ایستادگی میکنند و آنها آخرین امید بشریت برای روشنی و نابودی شب طولانی خواهند بود”
جمع بندی دومین تریلر فصل هفتم سریال «بازی تاج و تخت»

دومین تریلر فصل هفتم سریال «بازی تاج و تخت» در حالی منتشر شد که تنها چند هفته (حدود سه هفته) تا شروع سریال زمان باقی مانده است. سریال به مهم‌ترین نقطه خود رسیده و اگر نگاهی جامع داشته باشیم، میبنیم که بسیاری از کارکترها و خاندان‌ها حذف شده‌اند و بازی بین همان خاندان‌های سنتی و معروف، بار دیگر شکل گرفته. اکنون بازی بین لنیسترها، تاگرین‌ها، گریجوی‌ها و استارک‌ها جریان دارد. البته برخورد لنیسترها و تاگرین‌ها کاملا مشخص است و همچنین برخورد گریجوی‌ها از داخل، اما شاید تنها خاندانی که با توجه به رهبرشان، تا کنون خودشان را به قدرت‌های در حال توسعه متصل نکرده‌اند و وارد بازی قدرت نشده‌اند، “استارک‌ها” بوده باشند که بیشتر به فکر محافظت از دیوار و خطر حضور هر لحظه‌ای شاه شب هستند. البته تا حدودی میتوان گفت، همه چیز رو به پایان است و جمع‌بندی‌های مهمی در حال شکل گیری میباشد. تریلرهای فصل هفتم، هر یک دیگری را پوشش داده‌اند و تقریبا به تمامی شخصیت‌ها پرداخته شده است، از شخضیت‌های فرعی که در این فصل به یکی از قطب‌های سریال تبدیل شده، میتوان به “لرد بیلیش” اشاره کرد که در فصل پیش‌رو یک سر داستان در شمال خواهد بود. و در نهایت، باید دید در تاریخ ۲۶ تیر ۱۳۹۶، شبکه HBO و تهیه کنندگان سریال «بازی تاج و تخت»، پس از انتظاری طولانی مدت، چه جهنمی برای مخاطبان خود تدارک دیده‌اند.

منبع: فیلمجی

2
نظر شما چیست؟

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
محمدرضا مردانیمیلاد Recent comment authors
  Subscribe  
جدیدترین نظرات قدیمی ترین نظرات نظرات با رای زیاد
اشاره به موضوع
میلاد
مهمان
میلاد

عالی بود

محمدرضا مردانی
مهمان
محمدرضا

بی صبرانه منتظریم …