خانه / درباره فیلمجی

درباره فیلمجی

فیلمجی/Filmg به چه معنی میباشد؟

فیلمجی، مخفف “مجله فیلم” یا “”Film Magzine میباشد، جهت سهولت به خاطر سپاری عنوان و آدرس سایت، تیم مدیریتی سایت فیلمجی، تصمیم به خلاصه نمودن عنوان سایت به فیلم+جی گرفته تا عنوان و آدرس سایت برای بازدیدکنندگان و مخاطبان این پایگاه نقد و تحلیلی راحت بوده باشد.

پایگاه نقد و تحلیلی فیلم و سریال های تلویزیونی، فیلمجی؛ در چه راستایی فعالیت دارد؟

سایت فارسی فیلمجی در تاریخ ۷ شهریور ۱۳۹۵ افتتاح شد و کار خود را با دو نویسنده (منتقد و سردبیر) آغاز نمود و اکنون پس از گذشت مدت زمانی، عوامل تیم تحریریه سایت فارسی فیلمجی به نه نفر (سردبیر، منتقد، تحلیلگر، مقاله نویس) رسیده است، که هر یک در حوزه های متفاوتی از انتشار و تالیف مطالب اختصاصی فعالیت میکنند. بر اساس عنوان بندی و هدف گذاری صورت گرفته برای سایت فیلمجی، پایگاه نقد و تحلیلی مربوطه در بخش های؛ “نقد فیلم و سریال های تلویزیونی خارجی”، “تحلیل فیلم و سریال های تلویزیونی”، “سینماشناسی”، “مقالات سینمائی”، “ارزشگذاری آثار سینمائی”و “سینما کلاسیک”، فعالیت مینماید. متنوع ترین بخش دسته بندی مطالب سایت، “مقالات سینمائی” میباشد که شامل نوشته و دستنویس های نویسندگان سایت فیلمجی که از تنوع نوشتاری بالایی برخوردار است و در حقیقت بخش آزاد سینمائی سایت به حساب می آید.

عامل متمایز کننده فیلمجی نسبت به سایر وبگاه های حوزه سینمائی چیست؟

سایت فارسی فیلمجی، بروزترین و قوی ترین پایگاه نقد و تحلیلی به زبان فارسی میباشد که نوشته ارسالی در سایت، تماما توسط تیم تحریریه و به شکل تالیفی نوشه و تهیه میشود. فیلمجی در راستای ارزشگذاری در سینما، آثار متنوعی را پوشش میدهد، که شامل سینمای ماندگار گذشته (کلاسیک) و سینمای حال حاضر میباشد، همچنین در راستای آشنایی و بررسی اختصاصی سینما، نوشته های بسیاری در گونه سینمائی و هنری در سایت قابل مشاهده میباشد. از این رو، فیلمجی، با تهیه نوشته هایی اختصاصی و تالیفی در تلاش است تا سینما را به شکل کامل و تمام در تمامی بخش های آن، مورد بررسی قرار دهد، بنابراین محتوای مجله سینمائی، فیلمجی در دو دسته مطالب و نوشته های “سینمای اختصاصی” و “سینمای متداول و عامیانه” دسته بندی میشود و نوشته های سایت، برای هر گونه سلیقه تهیه و تالیف شده است.

عوامل پایگاه نقد و تحلیلی فیلم و سریال های تلویزیونی، فیلمجی:

مدیر مسئول و سردبیر: حسین بوذری

منتقدین سینمائی: نیما سهیلی راد، علی خمسه، محمدرضا مردانی، پویا عاقلی زاده

تحلیلگر و بررسی کننده: بابک صفری راد، عباس نصراللهی، حسین بوذری

مدیر بخش چندرسانه ای: میثاق صیامی

مقاله نویس و سینماشناسی: رضا کلوانی، عباس نصراللهی، بابک صفری راد، نیما سهلی راد

مترجم: مجید ربیعی، آناهیتا کلهرنیا

اطلاعات کلی و جامع

عنوان: پایگاه نقد و تحلیلی فیلم و سریال تلویزیونی، فیلمجی

تاریخ افتتاح: هفت شهریور ۱۳۹۵

عنوان انگلیسی: Filmg, Movie and Series Review and Analysis Database