خانه / ارزشگذاری / ترجمه نقد فیلم و سریال / نقد و بررسی فیلم “کوهستانی میان ما” (The Mountain Between Us)
کوهستانی میان ما, ادریس البا, کیت وینسلت, The Mountain Between Us, Kate Winslet, Idris Elba

نقد و بررسی فیلم “کوهستانی میان ما” (The Mountain Between Us)

«کیت وینسلت» و «ادریس البا» در “کوهستانی میان ما”، در فیلمی فاجعه بازی می‌کنند که در نهایت به یک عاشقانه بی رابطه تبدیل می‌شود.

ادریس البا، کیت وینسلت و یک کوهستان برفی، چه کسی چنین ترکیبی را دوست ندارد؟ در “کوهستانی میان ما”، عکاس روزنامه، الکس (وینسلت) در حال عکس برداری از نئونازی‌ها برای روزنامه گاردین است و قرار است صبح روز بعد ازدواج کند. جراح مغز، بن (البا) باید روز بعد یک عمل جراحی روی یک کودک ده ساله انجام دهد؛ اما آن‌ها در فرودگاه شهر سالت لیک سیتی گرفتار شده‌اند و همه پروازها کنسل شده است. این دو نفر یک خلبان هواپیماهای چارتر را مجبور می‌کنند که آن‌ها را از میان یک رشته کوه، با وجود یک طوفان قریب‌الوقوع پرواز دهد. آن‌ها سوار هواپیما می‌شوند و پرواز شروع می‌شود، الکس سعی می‌کند از میان پنجره‌های هواپیما عکاسی کند و بن در ژاکت کشمیری و کت پوست شترش در حال بازی کردن با موبایل خودش است.

به شکل اجتناب‌ناپذیری هواپیما سقوط می‌کند و آن‌ها در سرما و یخ تنها می‌مانند و تنها سگ خلبان بیچاره همدم آن‌ها باقی می‌ماند. سپس این فیلم فاجعه به یک رومانس مضحک تبدیل می‌شود. یک اشتباه عجیب و غریب در نهایت فیلم را به شکل ناخواسته‌ای مضحک و مسخره می‌کند؛ مخصوصاً با پایان گنگ و کامیابانه آن. با وجود سناریو مرگ یا زندگی این زوج در فیلم، همچنان فیلم‌نامه “کوهستانی میان ما” مشکل دارد و نویسندگان آن، «جی مایلز گودلو» و «کریس ویتز» هر خطری که ممکن است در یک منطقه برفی رخ دهد را در فیلم بر سر این زوج می‌آورند. یک پای شکسته، هیپوترمیا (کاهش شدید دمای بدن)، یک شیر کوهی و یک تله خرس که هیچ‌کدام از آن‌ها برای بن با آن شمایل قهرمان هالیوودی‌اش که زنده ماندن در شرایط سخت و حل معماهای قتل‌های سریالی را در ذهن ما ثبت کرده، اصلاً سنخیتی ندارد.

"کوهستانی میان ما", ادریس البا, کیت وینسلت, The Mountain Between Us, Kate Winslet, Idris Elba
Kate Winslet and Idris Elba

فیلم “کوهستانی میان ما” یک عاشقانه بی‌روح و نچسب است که مرا به تعجب وامی‌دارد که چرا استودیوی سازنده فیلم، شجاعت کافی برای ساخت یک فیلم کمدی رمانتیک درست حسابی نداشت و در عوض این اثر هجوگونه مضحک را ساخت!

بخوانید: نقد فیلم دونده هزارتو: درمان مرگ (Maze Runner: The Death Cure): پایانی خوب و بی‌تکلف برای یک سه‌گانه

1
نظر شما چیست؟

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
happy Recent comment authors
  Subscribe  
جدیدترین نظرات قدیمی ترین نظرات نظرات با رای زیاد
اشاره به موضوع
happy
مهمان
happy

ولی به نظر من فیلم خوبی بود عالی نبود ولی سرگرم کننده بود